Szewrony

AKTUALNOŚCI

PIB Group wzmacnia ofertę reasekuracji polskich struktur brokerskich inwestując w ReSolutions

24.05.2023

To kolejna, już czwarta, inwestycja brytyjskiej grupy w Polsce. Po udanych transakcjach WDB, Brokers Union oraz spółek z grupy Exito (Exito Broker, Eko Broker, ECRB) do struktur dołączył broker reasekuracyjny ReSolutions sp. z o.o., który, wraz z ECRB, wzmocni działalność reasekuracyjną, stanowiąc istotny krok w jej międzynarodowej ekspansji.

ReSolutions powstała w 2011 roku  jako podmiot skoncentrowany na świadczeniu usług brokerskich w zakresie reasekuracji. Spółka skupiła się na obszarze ubezpieczeń majątkowych, w tym przede wszystkim na ryzykach offshore oraz tzw. liniach specjalistycznych, Financial Lines, jak m.in. reasekuracja ubezpieczeń POSI, BBB, a przede wszystkim ubezpieczeń D&O. Od 2016 roku pod przewodnictwem Dariusza Kalinowskiego, CEO, spółka poszerzyła swoją działalność rozbudowując portfolio o ryzyka PD/BI, OC, czy CAR.

„Cieszy nas dołączenie specjalistów z ReSolutions do naszej Grupy. Inwestycja wzmocni kompetencje w zakresie reasekuracji oraz zdynamizuje działania z innymi spółkami w ramach PIB Group. Obecnie polskie struktury, w części brokerskiej, generują ok. 400 mln PLN składki, a dynamicznie powiększające się grono klientów coraz częściej sięga po pojemność ubezpieczeniową na rynki zagraniczne. Dotyczy to zarówno produkcji, jak i ryzyk budowlano-montażowych, morskich i tzw. nietypowych. Dzięki rozwojowi obszaru reasekuracji będziemy w stanie jeszcze lepiej zabezpieczać interesy naszych obecnych, jak i przyszłych klientów na rodzimym rynku.” – skomentował Mariusz Muszyński, CEO PIB Group Poland, odpowiedzialny za realizację strategii konsolidacji polskiego sektora brokerskiego.

Decyzja ReSolutions o dołączeniu do coraz bardziej rozwijającej się międzynarodowej struktury Grupy PIB Ltd. jest częścią realizowanej strategii konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Klienci ReSolutions skorzystają ze znacznie szerszej oferty wiodących praktyk i rozwiązań ubezpieczeniowych, dostępu do międzynarodowego rynku ubezpieczeniowego oraz stabilnej finansowo grupy.