Szewrony

AKTUALNOŚCI

PIB Group inwestuje w spółki z Grupy Nord

04.07.2024

PIB Group wzmacnia swoją obecność na polskim rynku. Po dotychczasowych inwestycjach w spółki brokerskie WDB i Brokers Union (PIB Broker S.A.), Transbrokers.eu, Grupę Exito, Equinum Broker, spółkę reasekuracyjną ReSolutions i multiagencję ubezpieczeniową Asist, PIB Group podpisało warunkową umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w spółkach Grupy Nord.  Transakcja jest związana z realizacją długofalowej strategii PIB Group zmierzającej do zwiększania swojej obecności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest uzyskaniem zgody regulatora (Prezesa UOKiK).

Historia Grupy Nord rozpoczęła się w 1998 roku i nieprzerwanie trwa, zatrudniając w całej Polsce prawie 250 najwyższej klasy ekspertów, i dostarczając swoim klientom najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń oraz reasekuracji. Przez 26 lat obecności na rynku, Grupa Nord wypracowała unikalne doświadczenie w zakresie obsługi m.in. podmiotów sektora publicznego, instytucji finansowych, budownictwa, przemysłu, branży energetycznej, chemicznej, transportowej i opieki zdrowotnej. W skład grupy wchodzą spółki: Nord Partner, Nord Re i Nord Serwis.

Krzysztof Bromka, Prezes Zarządu Nord Partner, skomentował: „Cieszymy się, że dołączymy do PIB Group – niezależnej grupy zajmującej się pośrednictwem ubezpieczeniowym. Dzięki podobnej kulturze i pełnym zrozumieniu roli brokera ubezpieczeniowego, czy reasekuracyjnego, będziemy mogli współpracować z najlepszymi ekspertami w innych krajach. Dzięki PIB uzyskamy również większy dostęp do międzynarodowych rynków ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, a to pozwoli na dostarczenie naszym klientom profesjonalnego wsparcia w zakresie ochrony ich interesów, zasobów oraz inwestycji.”

„Dołączenie spółek z Grupy Nord do  PIB Group jest dla nas niesamowicie istotnym punktem w rozwoju marki. W ten sposób umacniamy naszą pozycję na polskim rynku ubezpieczeń. Grupa Nord z bogatą historią i wybitnym zespołem ekspertów, wnosi do PIB Group ogromne doświadczenie i innowacyjne podejście do zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji. Cieszymy się na współpracę z Krzysztofem Bromką i jego zespołem. Wiem, że razem stworzymy silną i synergiczną organizację i dostawcę innowacyjnych rozwiązań ubezpieczeniowych w Polsce. Wspólnie z naszymi międzynarodowymi partnerami, będziemy mogli zapewnić klientom dostęp do globalnych rynków ubezpieczeń i reasekuracji. Ta transakcja jest dowodem na naszą nieustającą determinację w drodze do rozwoju naszej pozycji na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce – skomentował Mariusz Muszyński, CEO PIB Group Poland.

Polska jest strategicznym rynkiem w tej części Europy dla PIB Group ze względu na swój potencjał oraz nasze dotychczasowe doskonałe doświadczenia w tym obszarze. Cieszymy się bardzo, że Grupa Nord i jej Zespoły dołączą do PIB Group, bo dzięki temu wspólnie z pozostałymi polskimi spółkami, przy wysoce rozwiniętej kulturze współpracy, ugruntowanej pozycji rynkowej i doskonałym kompetencjom Zespołu, będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej wartości dla naszych klientów oraz, co równie ważne, duże możliwości rozwoju dla pracowników.” – Brendan McManus, CEO PIB Group.

PIB Group to dynamicznie rozwijająca się, niezależna grupa wyspecjalizowanych pośredników ubezpieczeniowych, która szybko ewoluowała dzięki przejęciom oraz zatrudnianiu wybitnych osób z bogatą wiedzą i doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym. Grupa PIB oferuje klientom szereg specjalistycznych zespołów, produktów i usług oraz jest obecna w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich,  Irlandii, Niemczech, Polsce, Danii, Hiszpanii, Holandii, Włoszech i Rumunii. W Polsce PIB Group realizuje swoją misję poprzez trzy filary: brokerów ubezpieczeniowych, brokerów reasekuracyjnych oraz multiagencje ubezpieczeniowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.pibgroup.co.uk